Premiová zdravá výživa Odhalte moudrost přírody!
  • Bez lepku
  • Bez laktózy
  • Bez rafinovaných cukrů
  • Bez konzervantů
  • Bez barviv
  • 100% veganské
  • Bez GMO
  • BIO certifikováno

Amazonský zázrak açaí: Superpotravina s chutí borůvek a čokolády

Amazonský zázrak açaí: Superpotravina s chutí borůvek a čokolády
1.2.2018

Původní obyvatelé jihoamerických deštných pralesů považovali na první pohled nenápadné bobulky tmavě modré barvy za opravdový poklad. Plody açaí se posilňovali před velkým fyzickým výkonem a darovali je bohům jako vzácnou obětinu. Dnes se açaí vyváží do celého světa a příznivci zdravého životního stylu na něj rozhodně nedají dopustit.

Zpracované açaí patří v současné době mezi nejpopulárnější doplňky stravy. A není divu. Obsahuje nevídané množství zdraví prospěšných látek. Drobné bobule rostou na zvláštním druhu palem v amazonské džungli, kde se jim dobře daří zejména poblíž vodních toků. Svou chutí připomínají šťavnaté lesní plody v kombinaci se sladkou čokoládou. 

Po sklizni vydrží açaí v poživatelné formě jen velmi krátce. Pokud tedy zrovna nejste přímo u zdroje, na čerstvých bobulkách si bohužel nepochutnáte. Ale to vůbec nevadí. Díky velmi šetrným způsobům zpracování, nejčastěji lyofilizaci, si zachovají nutričně bohaté složení i autentickou chuť a vůni.

Přírodní energetický nakopávač
Chystáte se na náročný závod? Chcete mít sílu při kondičním tréninku ve fitku? Nebo jen potřebujete vydržet při smyslech po celý pracovní den? Inspirujte se právě amazonskými domorodci, kteří z plodů açaí čerpali energii, tolik potřebnou pro přežití v džungli.

Důležitý pomocník při hubnutí
Kromě toho, že açaí vaše tělo nakopne na dlouhý čas dopředu, zároveň ho i očistí od toxických látek. A aby toho nebylo málo, plody zrychlují spalování tuků. Snažíte se zhubnout? Sáhněte právě po açaí. Příjemně vás zasytí a potlačí další chuť k jídlu. 

Být stále mlád
Elixír věčného mládí sice zatím známe jen z pohádek, způsobů, jak zpomalit příznaky stárnutí, je ale několik. A pravidelná konzumace açaí mezi ně právem patří. „Ovoce bohů“, jak mu domorodí indiáni často přezdívali, obsahuje nezvykle vysoké množství antioxidantů. Tyto látky se významně podílejí na správném fungování buněk a zabraňují jejich předčasné degeneraci. 

Zdraví na prvním místě
Doplňky stravy podporujícími zdraví se to jen hemží. Proč tedy sáhnout právě po açaí? Obsahuje řadu vitamínů (A, B, C, D, E), minerálů (hořčík, mangan, vápník a fosfor) a všechny esenciální nenasycené mastné kyseliny (omega 3, 6 a 9). Ale to není všechno. Kromě podpory správného fungování kardiovaskulárního systému slouží açaí jako účinná prevence vzniku rakoviny. 

Jak si na açaí nejlépe pochutnáte?
Bobule açaí seženete nejčastěji ve formě prášku. Jednu čajovou lžičkou pak každý den ochutíte své oblíbené müsli nebo ranní kaši, jogurt, ovocnou šťávu či smoothie. Ale jestli chcete vyzkoušet opravdovou bombu, dejte si ke snídani açai bowl. Tato zdravými látkami nabitá a navíc pořádně fotogenická lahůdka vás nabije energií na celý den. Její přípravu přitom zmáknete během chvilky. Stačí rozmixovat banán, jogurt nebo kokosové mléko, mražené ovoce a prášek z açaí. Vzniklou hmotu dáte do misky a navrch přisypte obilné vločky, chia semínka nebo hrst oříšků. Dobrou chuť!
 

         
 
 

Proč nakupovat u nás?

icon

Ke každé objednávce dárek, zdarma vzorek našich produktů.

icon

Nad 1.000 Kč neplatíte poštovné a balné!

icon

Zboží přímo od českého výrobce.

Klub Iswari

Staňte se ještě dnes členy Klubu Iswari a čerpejte výhody!

Mám zájem o členství

Velkoobchodní objednávky

Chci vědět více

Heuréka ověřeno
zákazniky

ISWARI PODPORUJE
NADACI VICENTE FERRER

Nahoru