Premiová zdravá výživa Odhalte moudrost přírody!
  • Bez lepku
  • Bez laktózy
  • Bez rafinovaných cukrů
  • Bez konzervantů
  • Bez barviv
  • 100% veganské
  • Bez GMO
  • BIO certifikováno

Na zelené vlně: Štíhlí a fit s ječmenem

Na zelené vlně: Štíhlí a fit s ječmenem
18.12.2017

Cítíte se unaveni a často vás skolí nějaká ta nemoc? Zapomeňte na vitamíny v tabletkách a načerpejte energii z čisté přírody. Drink z mladého ječmene vám dobije baterky a navíc zásobí organismus tolika zdraví prospěšnými látkami, že si na vás jen tak nějaký bacil nepřijde. Kromě toho vám pomůže i zhubnout.
 
Zelená válí
Se zelenými potravinami se v posledních letech roztrhl pytel. Ve formě prášku nebo tablet je najdete snad v každém obchodě se zdravou výživou. Čím to, že si zasluhují tolik pozornosti? Řadíme je totiž do tzv. superfoods – potravin se zvýšenou koncentrací zdraví prospěšných látek. I když jich zkonzumujete malé množství, svůj organismus zásobíte spoustou vitamínů, minerálů, antioxidantů nebo lehce stravitelných bílkovin.

Zelené potraviny se významně podílejí na detoxikaci organismu. Mají totiž schopnost navázat na sebe škodliviny a odvést je ven z těla. Díky svému komplexnímu složené také pomáhají předcházet různým civilizačním onemocněním, dokonce i rakoviny. Když jimi pravidelně obohatíte svůj jídelníček, váš organismus bude odolnější vůči vnějším vlivům. Zelené potraviny také harmonizují trávicí proces a nabijí vás spoustou energie.

Zázračné obilí
Snad nejznámější zelenou potravinou je mladý ječmen. Jak už název napovídá, pro účely výroby doplňku stravy se sklízí už v raném stádiu, zhruba dva týdny po výsevu. Rostlinka tehdy obsahuje daleko více důležitých látek než po dozrání. Je přímo nabitá vitamíny (B, C, E, K, H) a minerály (draslík, vápník, měď, železo, fosfor a hořčík). Kromě toho v mladém ječmenu najdeme i další významné složky, jako je řada aminokyselin, betakaroten a chlorofyl. 


Dost už ale bylo výčtu složení. Pojďme se přesněji podívat na to, kdy a proč byste ječmen měli pravidelně zařadit do jídelníčku. 
 
1.    Když jste pořád nemocní
Vitamíny a minerály představují jen špičku ledovce pozitivních vlastností mladého ječmene. Za hlavní přednost zelené rostlinky můžeme považovat zejména jeho schopnost odstranit překyselení organismu. Právě překyselení je častým důvodem pro vznik civilizačních chorob, problémů se zažíváním nebo snížené obranyschopnosti. Mladý ječmen organismus naopak alkalizuje a udržuje v rovnováze.

2.    Když chcete zhubnout
Mladý ječmen rozhodně nevynechejte v období, kdy držíte různé diety a snažíte se zhubnout. Jeho konzumace totiž podporuje enzymy, které zajišťují spalování tuků v těle. Po vypití nápoje ze mladého ječmene navíc budete mít po dlouhou dobu pocit sytosti, a odepřete si tak nějakou tu mlsku.

3.    Když vás trápí zácpy
Díky velkému množství obsažené vlákniny se nebojte po nápoji z mladého ječmene sáhnout v případě, že máte potíže se zažíváním. Vláknina přirozeně podpoří peristaltiku střev a opět nastartuje správný chod trávicího systému.

4.    Když potřebujete povzbudit
Cítíte se unaveni častěji, než by se vám líbilo? Tak žádné kafe, ale koktejl z ječmene! Takový mix látek, které podpoří celkovou vitalitu, totiž hned tak někde nenajdete. Dejte si skleničku hned po ránu nebo před sportovním výkonem a uvidíte, jak vás to nakopne.

Kvalita na prvním místě
Boom se zelenými potravinami s sebou kromě jejich snadné dostupnosti nese i nějaká negativa. Tím nejčastější je prodej nepříliš kvalitních produktů, které se jako zázračné pouze tváří. Dejte si proto pozor na to, co kupujete. Pěstování mladého ječmene je omezeno poměrně striktními pravidly. Nesmí se při něm například využívat pesticidy. Sáhněte proto raději po produktu v BIO kvalitě. Takový nabízí společnost Iswari. Prášek pochází z výhonků mladého ječmene pěstovaného na Novém Zélandu.


Nejen brčálový koktejl
A v jaké formě mladý ječmen seženete? Nejčastěji ve formě prášku, ze kterého si namícháte zdravý koktejl – stačí ho smíchat ve správném poměru se studenou vodou. Ne každému ale poměrně výrazná chuť nápoje sedne. Proto ji zkuste „zmírnit“ i dalšími přísadami. 

Pochutnejte si na skvělém zeleném smoothie, které získáte rozmixováním jablka a hrstky čerstvého špenátu. Kdo má mlsný jazýček a je na sladké, může přidat jeden dobře zralý banán. Dochuťte pár kapkami šťávy z citronu a limetky, vmíchejte lžičku mladého ječmene a vitamínová bomba je na světě. 

Špetkou mladého ječmene ale obohatit i jakékoliv další ovocné či zeleninové šťávy, saláty nebo polévky. Pochutnat si můžete i na skvělé snídaňvé kaši s mladým ječmenem a banánem. Dejte si jen pozor na to, aby pokrmy nebyly teplejší než 42 stupňů. Pak byste totiž o důležité látky mohli přijít.

Dopřejte svému tělu vyváženou dávku živin. Stačí malá lžička denně a už brzy se budete cítit přímo nabití energií a zdravím.

 

Proč nakupovat u nás?

icon

Ke každé objednávce dárek, zdarma vzorek našich produktů.

icon

Nad 1.000 Kč neplatíte poštovné a balné!

icon

Zboží přímo od českého výrobce.

Klub Iswari

Staňte se ještě dnes členy Klubu Iswari a čerpejte výhody!

Mám zájem o členství

Velkoobchodní objednávky

Chci vědět více

Heuréka ověřeno
zákazniky

ISWARI PODPORUJE
NADACI VICENTE FERRER

Nahoru