Premiová zdravá výživa Odhalte moudrost přírody!
  • Bez lepku
  • Bez laktózy
  • Bez rafinovaných cukrů
  • Bez konzervantů
  • Bez barviv
  • 100% veganské
  • Bez GMO
  • BIO certifikováno

Snídani nevynechávejte. Zlepšíte svůj výkon a budete šťastnější

Snídani nevynechávejte. Zlepšíte svůj výkon a budete šťastnější
26.10.2017

Že je snídaně důležitá, jste asi už někdy slyšeli. Pravidelné snídání totiž přispívá k tomu, abyste z postele vyskočili jako rybičky a celý den fungovali na 100 %. Proč tedy odborníci na výživu kladou na snídani takový důraz?
 
Dobijete baterky
Přes noc vaše tělo regeneruje a po ránu potřebuje znovu načerpat potřebnou energii. Pokud do sebe ale hned po ránu nemůžete nic dostat, nevadí. Zkuste se nejprve napít vlažné neperlivé vody, do které přidáte pár kapek citronu. Váš žaludek se tak nastartuje a metabolismus dostane impulz, že má začít opět fungovat. Stačí, když pak se najíte půl hodiny až hodinu po probuzení.

Zásobíte organismus důležitými látkami
Když si ke snídani dáte výživově hodnotnější potraviny, než je kobliha s kakaem, do svého organismu vpravíte řadu látek, ze kterých pak bude čerpat po zbytek dne. První jídlo dne by mělo být bohaté zejména na sacharidy a trochu bílkovin. To bohatě pokryjí obilné kaše s (rostlinným) mlékem či jogurtem. Když ke snídani přidáte ještě kus ovoce, vpravíte do sebe i řadu důležitých vitaminů a minerálů. 

Snížíte pravděpodobnost výkyvu váhy
Zní to možná jako paradox, ale čím častěji budete jíst, tím budete štíhlejší. Váš metabolismus se totiž zrychlí a nebude si muset ukládat zásoby na delší dobu. A u snídaně to platí dvojnásob. Když svému tělu hned po ránu dodáte potřebnou energii, nebude ji pak muset dohánět během dne pomocí různých pamlsků a pochutin.
 
Zabráníte vzniku kardiovaskulárních onemocnění

S tím souvisí také to, že díky vyvážené snídani, která má nenahraditelný sytící účinek, zkonzumujete celkově méně tučného jídla a cukrů. Hladina vašeho cholesterolu v krvi se tak sníží, a vy tím snížíte riziko srdečních onemocnění i cukrovky. Pravidelné snídání je proto klíčem k lepšímu zdraví.

Budete se lépe soustředit
Snídaně je hlavním zdrojem energie pro váš mozek, který během noci odpočíval. Aby správně fungoval, je potřeba ho zásobit důležitými živinami. Jen tak zabráníte únavě a vyčerpání, a ve výsledku tak budete daleko produktivnější, než kdybyste do sebe první jídlo vpravili až během polední pauzy. Navíc se budete lépe koncentrovat, a podávat tak lepší výkony ve škole nebo v zaměstnání.

Naladíte se na správnou vlnu
Nejen po fyzické, ale i po psychické stránce se díky snídani budete cítit lépe. Když si z ranního hodování uděláte příjemný rituál třeba společně s partnerem nebo dětmi, nějaký ten stres si na vás hned tak nepřijde. Naopak se hodíte do pohody a příjemného naladění, které vám vydrží po zbytek dne. 

Stojí vám tyto důvody za to, abyste na první jídlo dne začali klást větší důraz než doposud? Skvělé! Další dobrou zprávou je, že příprava snídaně zabere jen chviličku. A to se ráno, kdy se každá minuta počítá, rozhodně hodí. 

Pokud nejste zrovna fanoušci obloženého pečiva, dejte si misku kvalitní obilné kaše. Můžete využít našich již předpřipravených snídaňových směsí. Výběr máme opravdu veliký, takže každý si určitě vybere to, co má rád. Vyzkoušejte třeba kaše z bezlepkového naklíčeného ovsa, které jsou kompletně bez přidaného cukru, nebo pohankové kaše lehce slazené kokosovým cukrem a obohacené o různé superpotraviny – acaí, kakao a lucuma, mladý ječmen či maca prášek – stačí si jen vybrat svou oblíbenou příchuť. Uvidíte, že se pak na ráno budete těšit a ze snídaně vytvoříte svůj každodenní příjemný rituál.

Proč nakupovat u nás?

icon

Ke každé objednávce dárek, zdarma vzorek našich produktů.

icon

Nad 1.000 Kč neplatíte poštovné a balné!

icon

Zboží přímo od českého výrobce.

Klub Iswari

Staňte se ještě dnes členy Klubu Iswari a čerpejte výhody!

Mám zájem o členství

Velkoobchodní objednávky

Chci vědět více

Heuréka ověřeno
zákazniky

ISWARI PODPORUJE
NADACI VICENTE FERRER

Nahoru